“Idealny tata” -reportaż o wstrząsającej historii rodziny Wattsów

John Glatt nie zwalnia tempa w dziedzinie pisania mocnych reportaży śledczych. Po “Rodzinie z sąsiedztwa” i “Zaginionych dziewczynach” wraca z przerażającą historią rodziny Wattsów, którą kilka lat temu żyły media na całym świecie. Jest jednym z wiodących autorów gatunku true crime. “Idealny tata” to pierwszy rzetelny reportaż o sprawie Wattsów, naznaczonej piętnem morderstwa.

Morderstwo w normalnej amerykańskiej rodzinie.

Koleżanka podwozi Shanann Watts do domu po podróży służbowej. To ostatni raz kiedy widzi kobietę żywą. Kolejnego dnia zgłoszono zaginięcie ciężarnej Shanann i jej dwóch córeczek, Belli i Celeste, a jej mąż, Chris Watts sumiennie pokazuje się w lokalnych newsach błagając o pomoc w odnalezieniu swoich bliskich. Człowiek ten jednak wie, że nie zobaczy już rodziny. Po niecałej dobie od chwytających za serce apelach Chris złożył na policji niespodziewane zeznanie. Zszokowani znajomi i sąsiedzi przyglądali się aresztowaniu oskarżonego o morderstwo pierwszego stopnia mężczyzny, którego mieli za człowieka niezwykle oddanego rodzinie. Maska przystojnego, idealnego ojca opadła ujawniając niestabilnego, przepełnionego gniewem okrutnika. Glatt stara się przedstawić prawdziwą historię rodziny, której sielankowe życie przeistoczyło się nagle w straszliwy horror.

Pewnego razu w stanie Kolorado…

Reportaż ukazuje prawdę stojącą za tragedią z miasteczka Fredrick w stanie Kolorado z roku 2018 i ukazuje mrożący krew w żyłach obraz jednego z najbardziej okrutnych zabójców rodzin w tym stuleciu. Wina Chrisa nie podlega dyskusji, choć do tej pory nie wiemy co pchnęło go to tak haniebnego czynu. Mężczyzna nie przeszedł żadnych badań psychologicznych i nie ujawnia motywu morderstwa. Reportaż skłania do zadania pytania czy winny całej zbrodni jest wyłącznie Watts? Czy Shanann i jej rodzina są bez winy? Książkę warto przeczytać, autor wykonał ogrom pracy w przedstawieniu skrupulatnego świadectwa tragicznych wydarzeń, przebiegu procesu oraz zebrania zeznań i wywiadów z rodziną Chrisa. Na kanwie opisanych zdarzeń powstał serial na Netflixie, warto jednak przed obejrzeniem sięgnąć po książkę “Idealny tata dostępne w najlepszej księgarni” Johna Glatta.

Tagged , ,