Idealny tata – zło skrywa się pod maską

Idealny tata (najchętniej kupowane)” jest taki tylko z pozoru. Skrywa on swoje prawdziwe oblicze pod maską, którą zdejmie w najmniej oczekiwanym momencie. Wszyscy nosimy w pewnym stopniu maski, uśmiechamy się, bo tak wypada, prowadzimy niezobowiązujące konwersacje z sąsiadami, bo tak przecież należy. Niektórzy jednak pod tymi maskami skrywają oblicze potwora.

Historia jak z koszmaru

Shannah Watts wracała w podróży służbowej. Zmęczoną kobietę podwiozła do domu jej koleżanka. Był to ostatni raz, gdy Shannah widziano żywą. 34-lata była w ciąży. Miała dwójkę dzieci, 3-letnią Celeste, a także 4-letnią Bellę. Miała też, przynajmniej tak jej się wydawało, kochającego męża. 

Następnego dnia okazało się, że kobieta wraz z dziećmi zaginęła. Mąż, szlochając błagał w mediach lokalną społeczność, aby pomogła mu znaleźć ukochaną rodzinę.

Christopher Lee Watts, tak bowiem nazywał się ów mężczyzna doskonale zdawał sobie sprawę, że nigdy już żadnego członka swojej rodziny nie zobaczy.  Następnego dnia najwyraźniej nie mógł wytrzymać presji i przyznał się do potrójnego, brutalnego morderstwa. Zabił ciężarną żonę i dwoje swoich dzieci. Lokalna społeczność była w szoku, przecież ten przystojny, dobrze ułożony mężczyzna nie mógł tego zrobić…a jednak zrobił.

Wspaniały reportaż

Reportaż autorstwa Johna Glatta jest pierwszą, tak poważną próbą opowiedzenia historii morderstwa rodziny Wattsów. Autor próbuje odpowiedzieć na pytanie, co takiego stało się w głowie Christophera Lee Wattsa, że postanowił dokonać on tak strasznego czynu. Czemu przez tyle lat zachowywał się całkiem normalnie i nic nie wskazywało na to, że zdarzy się taka tragedia. W końcu, to opowieść o tym, że zbrodnie taką może popełnić praktycznie każdy kogo mijamy na ulicy. Nie wiemy komu podajemy rękę w pracy bądź mijamy na niedzielnym spacerze. Praktycznie każdy może skrywać pod maską oblicze potwora. Nie wiemy tylko jednej rzeczy. Kiedy oraz w jakich okolicznościach ów potwór postanowi zdjąć swoją maskę i się ujawnić. 

Tagged , ,